سبک زندگی

پول باعث انگیزه کافی می شود؟

پول باعث انگیزه کافی می شود؟

پول بدون شک یکی از انگیزه های قوی برای انجام کارها و تحقق اهداف است. اما تنها داشتن پول به تنهایی ممکن است کافی نباشد. انگیزه برای انجام کارها از عوامل دیگری نیز تشکیل می شود، مانند علاقه، اعتقاد به اهمیت و معنای کار، تعهد به اهداف شخصی و حرفه ای و ارتباطات اجتماعی.

بنابراین، اگرچه پول می تواند انگیزه ای برای انجام کارها فراهم کند، اما برای داشتن انگیزه کافی برای ادامه و پیگیری اهداف، عوامل دیگری نیز باید در نظر گرفته شوند. به عبارت دیگر، پول تنها یکی از عوامل موثر بر انگیزه است و انگیزه حقیقی از ترکیب چندین عامل مختلف به وجود می آید.

برای پاسخ به پرسش آیا پول می‌تواند انگیزه ایجاد کند یا خیر، دو سناریو را در نظر بگیریم:

1-آیا شما بدون توری ایمنی یا طناب مهار، به خاطر یک میلیون پوند از روی یک تخته با عرض 15 سانتی متر که بین دو آسمان خراش آویزان شده است، عبور می کنید؟ بیشتر مردم می گویند که این ریسک را نمی کنند.

2- آیا بدون یک توری ایمنی یا مهار، برای نجات جان فرزندتان از همان تخته 15 سانتی متری که بین دو آسمان خراش معلق است، عبور می کنید؟ من مطمئن هستم که اکثر والدین این کار را خواهند کرد!

پول باعث انگیزه کافی می شود؟
پول باعث انگیزه کافی می شود؟

با این اوصاف باز هم پول ارزشش را دارد؟

سال ها بود که صاحبان کسب ‌و کار این طور تصور می ‌کردند که پول انگیزه اصلی کارمندان برای ماندن در کنار یک کارفرما، از خودگذشتگی برای موفقیت شرکت و تلاش برای ارائه کار بی نقص و نمونه است.

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!

نکات مهم در افزایش انگیزه در کار و زندگی

مدیران جوایز، خودرو های شرکتی و مزایای مالی دیگری را برای تشویق کارمندان شان در نظر می گیرند با این باور که پول باعث افزایش بازدهی، بهبود کیفیت محصول، ارائه خدمات بهتر به مشتریان و حتی کم تر شدن غیبت و فرار از کار می ‌شود.

اما باید از خودتان بپرسید که اگر پول انگیزه بزرگی است، چرا بسیاری از شرکت ‌ها با وجود پولی که در اختیار کارمندان شان می گذارند، هنوز با بهره‌ وری پایین، کاهش شدید کیفیت، ارائه خدمات نا امیدکننده به مشتریان و غیبت زیاد کارمندان مواجه هستند؟

در این مقاله قصد داریم به این موضوع بپردازیم که چرا پول همیشه بهترین انگیزه نیست و دلایلش چه می تواند باشد. ما همین طور نگاهی به مزایای ایجاد انگیزه های غیر مالی در کنار عوامل انگیزشی مالی و غیر مالی هم خواهیم داشت.

نظریه انگیزه مالی

برای برخی از افراد، پول عامل انگیزشی اصلی است و این درسته که انگیزه مالی واقعا تاثیر دارد، زیرا شما برای به دست آوردن هر چیزی، به پول نیاز دارید.با این حال، پول به عنوان بهترین مشوق برای همه کار نمی کند.
پول تنها چیزی نیست که مردم همیشه می خواهند. گاهی اوقات، افراد برای این که راضی شوند نیاز دارند تا به رسمیت شناخته شوند و از آن ها قدردانی شود.

مطلب توصیه شده
6 لحظه مد که سال 2022 را تعریف کرد

اما اکثر افراد معتقدند داشتن پول زیاد آزادی یا رفاه را برای شان به همراه دارد و لازم نیست از 9 تا 5 عصر سخت کار کنند. ظاهرا به نظر این طور افراد وقتی پول کافی دارید، نگرانی در مورد امنیت مالی ، عشق، احترام، اوقات فراغت و غیره ندارید و داشتن پول کافی تضمین کننده یک زندگی خوب است.

پس تعجب آور نیست که پول به یک انگیزه قوی برای مردم تبدیل شود؛ زیرا قابل اندازه گیری و ملموس است. اما اگر داشتن پول زیاد به هدف اصلی تبدیل شود، در آن صورت احساسات خود خواهانه در افراد ایجاد می شود یا باعث می شود که حریص شوند.
آیا پول به تنهایی به مردم انگیزه می دهد تا بیشتر کار کنند؟

به گفته محققان گالوپ که نظر سنجی‌ های کارکنان، نتایج آنالیز سازمان‌ ها و واحد های تجاری را گردآوری کردند، پول در رتبه چهارم فهرست پنج دلیل اصلی ترک شغل توسط کارکنان قرار دارد.
پس نمونه ای از انگیزه غیر مالی چیست که کارفرمایان می توانند برای ایجاد انگیزه در کارکنان شان از آن استفاده کنند؟ در ادامه بررسی خواهیم کرد.افراد دوست دارند حس کنند که از کارشان قدردانی می شود.

شناخت و توجه به عملکرد یک کارمند می تواند یک انگیزه قوی باشد. یک تعریف صمیمانه می تواند بهترین نتیجه را داشته باشد. حتی تایید تلاش های کارمندان بهتر از سکوت است.کارکنان دل شان می خواهد که مستقل و آزاد باشند.

کارکنانی که بتوانند از مجموعه مهارت ها و خلاقیت شان برای موفقیت استفاده کنند، از درون برانگیخته می شوند. موفقیت آن ها مستقیما به ابتکار و استعدادشان گره خورده است و این اختیار به آن ها امکان می دهد تا موقع کسب نتیجه؛ احساس غرور کنند.
کارکنان می خواهند به چالش کشیده شوند.

هر چه انجام یک کار دشوارتر باشد، افراد هنگام انجام آن احساس غرور بیشتری می کنند. کارمندان مایلند ارزش کارشان نسبت به تلاشی که کرده اند، مقایسه شود . محدود کردن کارمندان به کار های ساده می تواند انگیزه آن ها را برای مشارکت در شرکت از بین ببرد و باعث شود تا حس کنند که کارفرمایان قدرشان را نمی دانند.

کارکنان می خواهند حس تعلق داشته باشند.احساس تعلق می تواند از عضویت در یک تیم ایجاد شود. طبق بررسی گالوپ، احتمال ترک کار توسط کارمندانی که خودشان را عامل موثری در مأموریت های شرکت نمی دیدند یا اجازه رهبری نداشتند، نسبت به کسانی که خودشان را جزئی از شرکت می دیدند، بیشتر بود.

کارکنان از محیط کاری شان لذت ببرندلذت از محیط کاری می تواند مشوق قوی باشد. چه این لذت به صورت غیر مستقیم و با تلاش برای نا امید نکردن کارمندان خودش را نشان بدهد و چه به صورت بیشتر سهیم کردن آن ها در تصمیم گیری ها باشد؛ این حس تعلق باعث مانوس تر شدن کارمندان با محیط کاری و شادتر شدن شان خواهد شد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا