آرایش و زیبایی

مدل موی مناسبت بر اساس مدل صورت

کوتاهی مو مناسب فرم و جزئیات صورتتان

چشم های ریز، صورت گرد یا گوش های بزرگ، هر کدام منحصر به فرد بوده و زیبایی و جذابیت خاص خودشان را دارند؛ اما با این حال، برخی از شما می خواهید این موارد را در صورت خود اصلاح کنید. این انتخاب شماست و امیدواریم در نظر داشته باشید که می توانید بدون جراحی این کار را انجام دهید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که مدل موهای خود را تغییر دهید که در این قسمت از دنیای مد توضیح مفصلی خواهیم داد.

چانه کشیده

مدل مو هایی که کوتاه تر از گوش هایتان باشد، اصلا برای چانه کشیده مناسب نیست. به جای آن شما می توانید موها را کمی حالت دار، چندلایه و فر کنید تا توجه بیشتری به موهایتان جلب شود و کسی به چانه شما فکر نکند؛ همچنین موهایتان حجیم تر نشان داده شود.

بینی بزرگ

مدل مویی را انتخاب کنید که صورت شما را پرتر نشان دهد‌ و در نتیجه بینی ‌تان کوچکتر به نظر می رسد؛ بنابراین از مدل مو های خیلی کوتاه یا خیلی صاف خودداری کنید که صورت تان را باریک و بینی تان را بزرگتر می کند.

پیشانی بزرگ

موی بلندی که در اطراف صورت هم پراکنده باشد، برای کسانی که پیشانی بزرگی دارند، مناسب است. در واقع روی پیشانی آن ها را می‌ گیرد و از بزرگ نشان دادن بیش از حد آن جلوگیری می کند.

پیشانی بلند

چشمان ریز

از مدلی که حجم موهایتان را کم نشان می دهد، خودداری کنید. مدل مو هایی را انتخاب کنید که روی چشم و پیشانی شما را به طور کامل نپوشاند، مثلاً مدل موی پیکسی می تواند مدل مناسبی برایتان باشد.

صورت گرد

اگر صورت خیلی گردی دارید و می‌ خواهید صورتتان کشیده‌تر به نظر برسد، باید از موهای ویو شده یا هایلایت بالیاژ استفاده کنید تا حجم بیشتری در قسمت بالای موهایتان پیدا کند. بهتر است از مدل مو هایی که صورتتان را پر نشان می دهد؛ خودداری کنید.

صورت مستطیلی و کشیده

اگر که صورت لاغری دارید، معمولاً بینی، چانه و گردنتان برجسته‌تر نشان می دهد و بعضی از مدل ها را نباید انتخاب کنید، زیرا صورتتان را کشیده‌تر می کند. موی بلند یا صاف برای شما توصیه نمی‌ شود؛ بلکه باید مدل مو هایی را انتخاب کنید که صورتتان را پهن تر نشان دهد.

مدل صورت مستطیلی

گوش بزرگ

پنهان کردن گوش های بزرگ کار سختی نیست؛ به شرطی یک مدل موی مناسب را انتخاب کنید. مدل مویی که انتخاب می کنید، باید حجم کافی داشته باشد و در کناره های صورتتان کاملا پر حجم نشان داده شود.

5/5 - (3 امتیاز)
مطلب توصیه شده
مدل مو متناسب با چهره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا