آرایش و زیبایی

بهترین ماسک های روشن کننده

فهرست مطالب

روشن شدن پوست صورت با ماسکهایی که در خانه تهیه می کنید

ماسک های بسیاری جهت روشن کردن پوست وجود دارد. معمولاً برای بهبود ظاهر لکه هایی مثل لک های مادرزادی، لکه های تیره، و آفتاب سوخته به کار می رود. در متن زیر و در ادامه بخش سلامت پوست و مو در برخی روش های طبیعی برای روشن کردن سریع پوست وجود دارد اما قبل از معرفی ماسک های روشن کننده اول بیایید ببینیم چه چیزی باعث تغییر رنگ پوست می شود؟

دلیل اصلی اش تولید بیش از حد رنگدانه است :

تولید بیش از حد رنگدانه طبیعی نیست و عوامل ویژه ای وجود دارند که می تواند باعث تولید زیادی رنگدانه شود. بیایید ببینیم آن ها چه هستند.

زیادی در معرض آفتاب بودن از دلایل تغییر رنگ پوست :

همه ما می دانیم که قرار گرفتن در معرض نور خورشید برای پوست ما بسیار مضر است. با این حال، نوردهی ناکافی خورشید هم خوب نیست. قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید می تواند باعث تولید بیش از حد ملانین شود که معیاری برای حفاظت از پوست در برابر UV است. این می تواند به برنزه شدن، خال های قهوه ای، خال های پیری و غیره منجر شود

پوست سالم

دلایل اصلی تغییر رنگ پوست

آلودگی از دلایل تغییر رنگ پوست:

یکی از بدترین دشمنان پوست ما آلودگی است. گاز و دیگر ذرات موجود در هوا می توانند به عمق پوست نفوذ کرده و به لک های قهوه ای، به ویژه بر روی صورت، تبدیل شوند.

مسایل هورمونی یک از علت های تغییر رنگ پوست:

یکی دیگر از عواملی که می تواند باعث تغییر در رنگ صورت شود، مسائل هورمونی است. یکی از این نمونه ها ملازما است که بسیاری از زنان باردار آن را تجربه می کنند. ناشی از تحریک هورمون ها است. افرادی که از وسایل پیش گیری از بارداری استفاده می کنند نیز می توانند ملازما را تجربه کنند و برخی اوقات لوازم آرایشی یا دارویی نیز می توانند مسئول این امر باشد.

التهاب رنگدانه ای از دلایل تغییر رنگ پوست:

پس از هر گونه آسیب پوستی و یا بروز آکنه، رنگی بر روی پوست ایجاد می شود.

تغییر رنگ پوست چه دلایلی دارد؟

روند پیری دلیل تغییر رنگ پوست:

این یک پدیده طبیعی است. همین طور که ما در حال افزایش سن هستیم، پوست شروع به رشد لکه های پیری و پوسته پوسته شدن می کند.

24 ماسک گیاهی و خانگی با توانایی روشن کننده پوست

1. لیمو:

لیمویی را بردارید و آب آن را بگیرید. 2 / 1 قاشق چای خوری آب مقطر را به آن اضافه کنید (برای پوست حساس) و آن را با پنبه به صورت تمیز خود بمالید. بعد از 10 تا 15 دقیقه آن را با آب معمولی بشویید و مرطوب کننده بزنید و از این ماسک روزانه استفاده کنید.

روش دوم:

همچنین می توانید 1 قاشق چای خوری آب لیمو و 2 قاشق چای خوری عسل را مخلوط کرده و روی صورت تمیز بزنید.

روش سوم :

یا می توانید خمیری را از یک قاشق چای خوری آب لیمو، 2 قاشق چای خوری خیار و یک قاشق چای خوری عسل تهیه کنید و آن را روی صورت بزنید .

یک خیار کوچک را بردارید و در مخلوط کن با آب لیمو مخلوط کنید و خمیر خوبی درست کنید.هر روز از این مخلوط استفاده کنید. خیار پوست آشفته را آرام می کند و منافذ را تمیز می کند و همچنین سلول های مرده را پاک می کند و پوست را نرم و شفاف می کند.

نکته:لیمو می تواند پوست حساس را تحریک کند و می تواند در بریدگی یا زخم های باز احساس بدی ایجاد کند.

لیمو مناسب برای روشن شدن پوست

2. پاپایا یک روشن کننده پوست:

پوست پاپایا را به یک خمیر نرم تبدیل کنید و روی پوست تمیز خود بمالید. بگذارید به مدت 20 دقیقه بماند و با آب معمولی بشورید و این کار را روزانه انجام دهید .

روش دوم :

همچنین می توانید، 1 قاشق چای خوری پاپایا را با 1/2 قاشق چای خوری آب لیمو تازه مخلوط کنید و به صورت تمیز خود بزنید. به مدت 20 دقیقه بماند و با آب معمولی بشویید.

روش سوم:

یا، 1 قاشق چای خوری پوست پاپایا را با 1 قاشق چای خوری عسل مخلوط کنید. این ماسک را به مدت 20 دقیقه روی صورتتان نگه دارید و با آب معمولی تمیز کنید و این کار را روزانه انجام دهید.

مطلب توصیه شده
روش ماندگاری فر مو و کرلی

3. زردچوبه برای روشن شدن پوست:

برای روشن شدن پوست، 1 قاشق چای خوری پودر زرد چوبه، یک قاشق چای خوری آب لیمو و یک قاشق چای خوری عسل را باهم مخلوط کنید، تا خمیری تهیه شود.خمیر را روی صورت و گردن خود بمالید و حدود 30 دقیقه صبر کنید.

روش دوم :

همچنین می توانید 1/2 قاشق چای خوری زرد چوبه را با 2 قاشق چای خوری ژل آلوئه ورا مخلوط کنید و به پوست خود بزنید .

4. ژل آلوئه ورا برای روشن شدن پوست :

1 قاشق چای خوری ژل آلوئه ورا را با یک قاشق چای خوری آب لیمو مخلوط کنید و این خمیر را روی صورت و گردن خود بمالید و اجازه دهید حدود 30 دقیقه بماند ؛ این کار را روزانه انجام دهید.

روش دوم:

همچنین می توانید یک قاشق چای خوری ژل آلوئه ورا را با یک قاشق چای خوری عسل مخلوط کنید و به صورت تمیز خود بمالید و بگذارید به مدت 30 دقیقه بماند و با آب معمولی بشویید.

روشن شدن پوست با ژل آلوئه ورا

5. ماست برای روشن شدن پوست:

1 قاشق چای خوری ماست تازه و 1/2 قاشق چای خوری زرد چوبه را مخلوط کنید و به پوست صورت خود بمالید و اجازه دهید به مدت 30 دقیقه بماند و با آب معمولی بشویید. هر روز از این روش استفاده کنید.

6. پرتقال مناسب برای روشن شدن پوست:

پودر پوست پرتقال را با شیر مخلوط کنید و به صورت خمیر دراورید. این مخلوط را به صورت خود بمالید و بگذارید به مدت 30 دقیقه بماند و با آب معمولی بشویید و هر روز برای گرفتن نتیجه سریع از آن استفاده کنید یا می توانید شکر و پرتقال را به عنوان اسکراب پوست به کار ببرید تا پوستتان روشن شود.

7. سیب زمینی یک روشن کننده پوست:

سیب زمینی را به تکه های کوچک تر تقسیم کنید. از طریق آب میوه گیری آبش را بگیرید. پوستش را نکنید.

حالا آب سیب زمینی را با چند قطره آبلیمو مخلوط کرده و روی صورت خود بمالید. بعد از 20 دقیقه آن را بشویید. روزانه این کار را انجام دهید.

روشن شدن پوست با استفاده از سیب زمینی

8. هویج:

یک عدد هویج کوچک را به تکه های کوچک ببرید و یک خمیر نرم از آن تهیه کنید. سپس یک قاشق چای خوری ماست و چند قطره آبلیمو را به این خمیر اضافه کنید و به صورت تمیز خود بمالید. بعد از 20 دقیقه آن را بشورید.

9. پودر شیر مناسب برای روشن کردن پوست:

یک قاشق چای خوری پودر شیر، 1 قاشق چای خوری آب لیمو و یک قاشق چای خوری عسل را مخلوط کنید و خمیری از آن درست کنید و آن را به صورت خود بمالید و اجازه دهید 30 دقیقه بماند و سپس با آب بشویید. این کار را روزانه تکرار کنید.

10. چوب صندل یک روشن کننده پوست:

یک قاشق چای خوری پودر چوب صندل را با گلاب مخلوط کرده و خمیری نرم درست کنید ؛ این را به صورت خود بمالید و بعد از 20 دقیقه با آب بشویید.

روشن شدن پوست با استفاده از پودر چوب صندل

11. گوجه فرنگی برای روشن شدن پوست :

یک قاشق چای خوری آب گوجه فرنگی و یا پوره اش را به یک قاشق چای خوری شیر و 1 قاشق چاز خوری زردچوبه مخلوط کنید و به صورت خود برنید. بگذارید 20 دقیقه بماند و سپس صورت را با آب بشویید.

12. شکر :

اسکرابی را با یک قاشق چای خوری روغن زیتون، 1 قاشق چای خوری آبلیمو و 2 قاشق چای خوری شکر درست کنید. خوب مخلوط کنید و روی پوست خود بمالید. به آرامی پوست را با این اسکراب به مدت 3 تا 5 دقیقه ماساژ دهید، تا سلول های مرده پوست را از بین ببرید.

13. بلغور جو برای روشن کردن پوست:

2 قاشق چای خوری بلغور جو را با چند قطره آب لیمو مخلوط کنید. شیر را به آن اضافه کنید تا خمیر نرمی تهیه شود و این خمیر را روی پوست خود بمالید. بگذارید حدود 20 دقیقه بماند. سپس آن را با آب بشویید.

روشن کردن پوست با بلغور جو

14. نعناع مناسب برای روشن شدن پوست :

یک قاشق چای خوری از خمیر نعناع را با یک قاشق چای خوری ماست ترکیب کنید و چند قطره آب لیمو را به آن اضافه کنید تا خمیر نرمی درست شود. سپس این خمیر را روی پوست خود بمالید. بگذارید حدود 20 دقیقه بماند و با آب بشویید.

15. آرد:

آرد، ماست و زرد چوبه را به یک خمیر نرم تبدیل کنید و این خمیر را روی پوست خود بمالید و اجازه دهید حدود 20 دقیقه بماند و سپس آن را با آب بشویید.

روشن شدن پوست با استفاده از روغن ویتامین E

23. ریشه شیرین بیان:

یک قاشق چای خوری پودر ریشه شیرین بیان را با عسل خوب مخلوط کنید. این خمیر را روی پوست خود بمالید و حدود 10 دقیقه صبر کنید. سپس آن را با آب بشویید. هر روز این کار را تکرار کنید.

24 . عدس قرمز یک روشن کننده پوست:

یک شب عدس را خیس کنید و با اضافه کردن شیر خام یک خمیر نرم از آن تهیه کنید. حالا کمی عسل را با آن مخلوط کنید. خوب هم بزنید و این خمیر را روی پوست خود بمالید و حدود 10 دقیقه بگذارید تا بماند، سپس آن را با آب بشویید. هر روز این کار را تکرار کنید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا