آرایش و زیبایی

روش ماندگاری فر مو و کرلی

ماندگاری فر مو و ثابت ماندن حالت کرلی مو

کرلی و فر کردن موها یکی از علایق همه خانم ها برای تنوع در حالت مو و  چهره  می باشد و  زیبایی خاصی اما کوتاه مدت به چهره میدهد. چرا که طی مدت کوتاهی فر موها از بین برود.

در این متن ما میخواهیم شما را با راهکارهایی برای افزایش ماندگاری فر مو آشنا کنیم.به عبارتی برای افزایش ماندگاری فر مو چه راهکاری باید در پیش بگیرید؟ اگر پس از مدت کوتاهی از فر مو، مجددا به حالت قبلی بر می گردد باید ترفندها و راهکارهای خاصی را به کار بندید. با ادامه مطلب همراه باشید تا برخی راهکارهای افزایش ماندگاری فر مو را بدانید.

ماندگاری فر مو

آماده سازی مو

با توجه به جنس موها ، چنانچه موی شما سبک و کم حجم باشد مدت زمان فر شدن آن بیشتر است  نرم کننده ها و شامپوهای سبک را امتحان کنید تا موهای شما را به پایین نکشاند، به لحاظ منطقی، شما نمی توانید از موهای سنگین انتظار داشته باشید تا به علت وزن زیاد مقاوم بمانند، چرا که می توان با اسپری آنها را مقاوم کرد.

1. جهت افزایش حجم مو ، آن ها را خشک کنید

اگر موها را خشک نکنید بلکه در عوض آن خم شوید و موهای تان را آویزان کنید و سپس خشک کنید، اگر دستگاه حالت دهنده و پخش کننده مو داشته باشید مشاهده خواهید کرد چگونه موهایتان بعد از خشک کردن حجیم شده است.

2- خنک کردن موهای فر شده

همیشه قبل از اینکه فر کردن مو را ترک کنید، ابتدا موهای تان را خنک کنید، زمانی که موهایتان را گرم کرده اید و با سنجاق های بابلیس میچرخانید، مانند این است که یک کوکی تازه را در اجاق فر قرار میدهید، آهن فرکننده مو یا همان بابلیس، با گرم کردن موهایتان این کار را انجام می دهد و آن ها را نرم و منعطف میکند ، بنابراین تا زمانی که خنک نشده اند، آنها را آزاد نکنید زیرا کوتیکول مو برای تنظیم و بسته شدن نیاز به زمان دارد.

3- مدت زمان بایلیس را طولانی کنید

اکثر آموزش ها از شما میخواهند تا بابلیس را حدود 10-20 دقیقه نگه دارید، ،این امر برای افزایش حجم مو و آماده شدن عالی است اما اگر میخواهید در مهمانی ها موهایتان مقاوم و فر باقی بمانند ، یک استاندارد وجود دارد که میگوید صبر کنید تا موهایتان خنک شوند ، به خصوص برای افرادی که موهای جذاب و انبوه دارند.

4- ابزارهای مناسب

اگر موهای شما نمیتوانند طولانی مدت فر بمانند ، خودتان را سرزنش نکنید بلکه دستگاه را سرزنش کنید، زیرا بطور بالقوه به موهای شما آسیب میرساند ، بنابراین از یک دستگاه بهتر استفاده کنید که این یک سرمایه گذاری برای کیف پول و سلامت موهای شما است .

موی کرلی

5- از سایز درست میله استفاده کنید

در حالی که ممکن است مدل های فانتزی موها جذاب به نظر برسند، اما توجه کنید که هر میله ی بزرگی ممکن است گزینه ی خوبی برای شما نباشد، اندازه میله ها به نوع موی شما بستگی دارد، میله بزرگ ممکن است برای شما جادویی باشد، اما یک میله کوچک تر انتخاب کنید و از نتیجه آن شگفت زده شوید.علاوه براین اگر به دنبال موهای فر هستید میله های کوچکتر نیز میتوانند آن کار را به نحو احسنت انجام دهند.

مطلب توصیه شده
مدل مو متناسب با چهره

6- استفاده درست از نرم کننده ها و شامپوها، مهم است

نرم کننده ها و شامپوهای سنگین، موها را به پایین می کشند به ویژه که اگر به تازگی مو فر شده و آن را بشویید. به این ترتیب محصولاتی با رطوبت سبک تر انتخاب نموده تا موهای سبکی داشته و بعد فر نمایید تا سبب خشک شدن موها نشوند.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا